Yalıtımlı Dış Cephe Sıvası

Dış cephelerde uygulanan içerdiği inorganik doğal agregalar ve kullanılan üst düzey teknoloji sayesinde ısı, ses, su ve yangına karşı yapıların yalıtımını sağlayan yüksek difüzyon (nefes alabilme) özelliğine sahip A1 yanmaz sınıfta beyaz renkte üretilen çok amaçlı tek kompenantlı yalıtım sıvasıdır.

Ambalaj Tipi    20 kg. Kraft Torba
Görünüş    Beyaz Granüllü Toz
Kuru Yoğunluk    333+-%10(kg/m,)
Isı İletkenlik    0.060 (W/mk) T1
Ses Yalıtımı    25 Db
Basınç Dayanımı    1.638 (N/mm2) CSII
Bağ Dayanımı    0,319 (N/mm2)
Su Emme    0,312 (kg/m’min 0.5) W1
Yangın Dayanımı    (1000C°)A1
Boyaya Hazır Olma Süresi    48 Saat
Raf Ömrü    16 Ay
Uygulama Isı Aralığı    +5C° +35C° arası
Uygulama Şekli    Makine ya da Çelik Mala
Tüketim    1 cm/m2 yaklaşık 5 kg.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

KF-S 011 Thermolock muhteviyatı dolayısıyla açıkdığında 1 torba bütünü ile kullanılmalıdır.
Ürün mutlaka mikser yada betoniyer (minimum 6 dakika) ile karıştırılmalıdır.
Themolock KF-S 011 dış cephe sıvası, karıştırılırken belirtilen ölçüden(15lt) fazla su ile karıştırılmamalıdır.
Thermolock KF-S 011 ile hazırlanan harç her hangi bir sebepten dolayı teknede bekleme süresi artar ve harç kıvamı yitirilirse tekrar su ilave edilmemelidir. Sadece düşük devirli mikserle yeniden karmak sureti ile kıvam yenilenebilir.
KF-S 011 Thermolock dış ,boya, mineral sıva tarzı farklı kaplamalar bulunan yüzeylerde uygulanacak ise yüzeyin film tabakası oluşturan bu tür materyallerden takriben %70 oranında, su jeti,boya sökücü kimyasallar ,çentikleme vb. yöntemlerle arındırılması gerekmektedir.

KULLANIM YERLERİ

Yapıların dış cephelerinde taşıyıcı sistemlerde dahil olmak üzere tüm duvar yüzeylerine (kaba yada ince sıva, tuğla, gaz beton, bims blok, beton yüzeyler, briket vb. ) direkt olarak uygulanır. Ekstra aderans malzemelerine ihtiyaç duymaz. Çok çeşitli dekoratif yüzeyler elde etmek mümkündür.                                        
Thermolock ham inşaatlarda uygulandığı gibi hali hazırda kullanılmakta olan yapıların yalıtımı ve tadilatında rahatlıkla uygulanır. Bu tür uygulamalarda yüzeyde film tabakası oluşturan boya, mineral sıva tarzı malzemelerin minimum % 70 oranında yüzeylerden arındırılmak kaydı ile uygulanması tavsiye edilir.

SIVANIN HAZIRLANIŞI

Bir torba KF-S 011 Thermolock dış cephe sıvası temiz bir kaba boşaltılır. Takriben 15 lt su ilave edilerek düşük devirli mikserle 6-7 dakika karıştırılır.

THERMOLOCK NASIL UYGULANIR?

Thermolock uygulanacak olan yüzey tozdan kirden vb. etkenlerden arındırılır. Cephe ano ve fileli köşe çıtaları ile istenilen kalınlıkta teraziye allındıktan sonra makine yada mala ile önceden hazırlanmış olan ano ve çıta araları doldurulup, mastarlanarak birinci etap tamamlanır. Takriben 4 saat sonra KF-S 011 Thermolock perdahlama işlemi için hazır hale gelmiş olacaktır. İkinci etapta ise KF-S 011 Thermolock hazır olan mastarlanmış yüzey üzerine 0,5 cm kalınlığında bir katman olacak şekilde mala ile uygulanır. Tercih edilecek dekoratif yüzey seçenekleri için uygun aletler (Çelik mala, tirfil çeşitleri, rulo, sünger, vb. ) kullanılarak KF-S 011 Thermolock uygulaması sonlandırılır. KF-S 011 Thermolock dış cephe sıvası sonlandırılmasından 48 saat sonra boya yapılabileceği gibi söve ve prekast tarzı uygulamalar yapılabilir.