Yalıtımlı İç Cephe Sıvası

KF-S 020 Thermolock iç cephe sıvası ısı, ses ve yangın yalıtımı yanı sıra iç cephelerde ayrıca bir sıva gerektirmeyen yüksek mukavemetli sıva ürünüdür.Tercihe göre beyaz yada gri renkte üretilmektedir. Uzun ömürlülüğünün yanı sıra iç cephelerde direkt suya maruz kalınmayacağı için su yalıtımı içermesede suya dayanıklı yapısı nedeniyle muhtemel sızıntı yada nem oluşumlarında deforme olmaz. Nefes alabilen A1 sınıfı yanmaz özellikte, ekonomik ve pratik uygulamalı yapı ve izolasyon malzemesidir.

Ambalaj Tipi    20 kg. Kraft Torba
Görünüş    Beyaz Granüllü Toz
Kuru Yoğunluk    380 ± %10 (kg/m3)
Isı İletkenlik    0.064 (W/mk) T1
Ses Yalıtımı    25 Db
Basınç Dayanımı    1.67 (N/mm2) CSII
Bağ Dayanımı    0,368 (N/mm2)
Yangın Dayanımı    (1000C°)A1
Boyaya Hazır Olma Süresi    48 Saat
Raf Ömrü    16 Ay
Uygulama Isı Aralığı    +5C° +35C° arası
Uygulama Şekli    Makine ya da Çelik Mala
Tüketim    1 cm/m2 yaklaşık 4,5 - 5 kg.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

KF-S 020, Thermolock iç muhteviyatı dolayısıyla açıldığında 1 torba bütünüyle kullanılmalıdır.
Ürün mutlaka mikser yada betoniyer (minimum 6 dakika) ile karıştırılmalıdır.
Themolock KF-S 020 iç cephe sıvası, karıştırılırken belirtilen ölçüden(15lt) fazla su ile karıştırılmamalıdır.
Thermolock KF-S 020 ile hazırlanan harç her hangi bir sebepten dolayı teknede bekleme süresi artar ve harç kıvamı yitirilirse tekrar su ilave edilmemelidir. Sadece düşük devirli mikserle yeniden karmak sureti ile kıvam yenilenebilir.
KF-S 020 Thermolock iç ,boya, mineral sıva tarzı farklı kaplamalar bulunan yüzeylerde uygulanacak ise yüzeyin film tabakası oluşturan bu tür materyallerden takriben %70 oranında, su jeti,boya sökücü kimyasallar ,çentikleme vb. yöntemlerle arındırılması gerekmektedir.

KULLANIM YERLERİ

İç cephelerde özellikle ısı kaybına karşı yaşam alanlarının Thermolock KF-S 020 iç cephe yalıtım sıvası ile yalıtılması, binada kullanılan diğer yapı elemanlarının (duvar, kolon, kiriş vs.)ısıyı emerek ortam ısısını etkilemesini önemli ölçüde engellemektedir. Bu etki neticesinde sadece içerideki hava ısıtılarak yada soğutularak, enerji kullanımında çok yüksek oranda tasarruf edileceği gibi iç ortamda kışın ısınma yazın ise serinleme çok daha hızlı sağlanacaktır. Uygulamsından 48 saat sonra isteğe göre satenleme ve boyama işlemi yapılabilir.Çok çeşitli dekoratif yüzeyler elde etmek mümükündür.(Su bazlı boyalar kullanılması nefes alabilme özelliğinin yitirilmemesi açısından tavsiye edilir.)

SIVANIN HAZIRLANIŞI

Bir torba KF-S 020 Thermolock iç cephe sıvası temiz bir kaba boşaltılır. Takriben 15 lt su ilave edilerek düşük devirli mikserle 6-7 dakika karıştırılır.

THERMOLOCK NASIL UYGULANIR?

Thermolock uygulanacak olan yüzey tozdan kirden vb. etkenlerden arındırılır. Cephe ano ve fileli köşe çıtaları ile istenilen kalınlıkta teraziye alındıktan sonra makine ya da mala ile önceden hazırlanmış olan ano ve çıta araları doldurulup, mastarlanarak birinci etap tamamlanır. Takriben 4 saat sonra KF-S 020 Thermolock, perdahlama işlemi için hazır hale gelmiş olacaktır. İkinci etapta ise KF-S 020 Thermolock hazır olan mastarlanmış yüzeyin üzerine 0,5 cm kalınlığında bir katman olacak şekilde mala ile uygulanır. Tercih edilecek dekoratif yüzey seçenekleri için uygun aletler ( Çelik mala, tirfil çeşitleri, rulo, sünger vb. ) kullanılarak uygulama sonlandırılır. KF-S 020 Thermolock iç cephe sıvası uygulanmasının sonlandırılmasında, 48 saat sonra saten, boya,stropiyer,kartonpiyer tarzı tercihe bağlı uygulamalar yapılabilir.