Yalıtımlı Tesviye Şapı

Thermolock standart şap, iç mekanlarda yatay yüzey zeminlerin sese, sıcağa ve soğuğa karşı yalıtımını sağlayan gri renkte üretilen A1 sınıfı yanmaz şap malzemesidir. Beton table üzerine direkt uygulanır.Uygulama esasları thermolock teras ile aynı olup,su yalıtımı içermez. Normal hava şartlarında (+4 ,+30 ) 48 saat beklenildikten sonra alanın kullanım ihtiyacına göre yer karosu, fayans, granit tarzı kaplamalarda yapılabilir.

Ambalaj Tipi    25 kg. Kraft Torba
Görünüş    Gri Granüllü Toz
Kuru Yoğunluk    500 ± %10 (kg/m3)
Isı İletkenlik    0.064 (W/mk) T1
Ses Yalıtımı    25 Db
Basınç Dayanımı    1.80 (N/mm2) CSII
Bağ Dayanımı    0,340 (N/mm2)
Su emme    0,344 (kg/m2 min 0,5) W1
Yangın Dayanımı    (1000C°)A1
Raf Ömrü    16 Ay
Uygulama Isı Aralığı    +5C° +35C° arası
Uygulama Şekli    Makine ya da Çelik Mala
Tüketim    1 cm/m2 yaklaşık 6,5-7 kg.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Thermolock şapı 1 torba açıldığında bütünüyle kullanılmalıdır.
Ürün mutlaka mikser yada betoniyer (min.8dk) ile karıştırılmalıdır.
25 m2’den büyük alanlarda uygulama yapılacak ise her 25 m2’de 0,5 cm genişliğinde 1cm derinliğinde derzler bırakmak sureti ile uygulanmalıdır. 48 saat beklendikten sonra bırakılan derzler yine Thermolock teras şapı ile doldurulmalıdır.
 Uygulanacak yüzey table betonuna kadar tamamen arındırılmalıdır. Önceden uygulanmış eski ya da yeni kaplamalar komple kaldırılmalıdır. Küf, yosun veya pislik var ise yüzeyden tamamen temizlenmelidir.
 Themolock KF-T 200 karıştırılırken belirtilen ölçüden fazla su ile karıştırılmamalıdır.

KULLANIM YERLERİ

İç cephelerde Seramik, parke laminant, pvc ve kaplamalar öncesi terazisinde uygun bir zemin oluşturulmak istenen yerlerde kullanılmak üzere üretilen malzememiz, basınç dayanımı ve ısı yalıtımı konusunda kullanılacak zeminlere güvenle uygulama yapmanızı sağlar. Şap uygulaması yapıldıktan sonra uygulanacak zemin kaplama malzemelerinin yalıtımsal güçünü arttırır.

SIVANIN HAZIRLANIŞI

Bir torbaThermolock Yalıtımlı Tesviye Şapı temiz bir kaba boşaltılır. Takriben 15 lt su ilave edilerek düşük devirli mikserle 6-7 dakika karıştırılır.

THERMOLOCK NASIL UYGULANIR?

25 kg. kraft torbalarda toz halinde tüketiciye sunulan Thermolock şapı  15 lt su ilave edilerek temiz bir kaba boşaltılır. Düşlük devirli mikser ile 8- 10 dakika karıştırılır. Elde edilen şap harcı daha önceden anolarla teraziye alınan (akıntı meyilli verilen) table üzerine doldurulduktan sonra mastarlanır. Mastarlanan yüzey çelik şap malası ile tesviye edilir. Parapetler, bacalar gibi dikey yüzey bileşim yerleri pahlanır ve parapetlere  dikeyden 15 cm kadar thermolock uygulanır.