Yalıtımlı Tesviye Teras Şapı

Thermolock teras şapı yapıların yağmur, kar gibi dış etkenlere direkt maruz kalan teras balkon gibi yatay yüzeylerinin sıcak, soğuk, su, rutubet ve yangına karşı yalıtılmasını sağlar. Direkt table betonu üzerine uygulanır. Tam yalıtımı ve tesviyeyi sağlar.

Ambalaj Tipi    25 kg. Kraft Torba
Görünüş    Beyaz Granüllü Toz
Kuru Yoğunluk    550 ± %10 (kg/m3)
Isı İletkenlik    0.064 (W/mk) T1
Ses Yalıtımı    27 Db
Basınç Dayanımı    1.97 (N/mm2) CSII
Bağ Dayanımı    0,368 (N/mm2)
Su emme Dayanımı    0,344 (kg/m2 min 0,5) W1
Yangın Dayanımı    (1000C°)A1
Raf Ömrü    16 Ay
Uygulama Isı Aralığı    +5C° +35C° arası
Uygulama Şekli    Makine ya da Çelik Mala
Tüketim    1 cm/m2 yaklaşık 7 kg.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

- Thermolock teras şapı 1 torba açıldığında bütünüyle kullanılmalıdır.
- Ürün mutlaka mikser yada betoniyer (min.8dk) ile karıştırılmalıdır.
- 25 m2’den büyük alanlarda uygulama yapılacak ise her 25 m2’de 0,5 cm genişliğinde 1cm derinliğinde derzler bırakmak sureti ile uygulanmalıdır. 48 saat beklendikten sonra bırakılan derzler yine Thermolock teras şapı ile doldurulmalıdır.
- Uygulanacak yüzey table betonuna kadar tamamen arındırılmalıdır. Önceden uygulanmış eski ya da yeni kaplamalar komple kaldırılmalıdır. Küf, yosun veya pislik var ise yüzeyden tamamen temizlenmelidir.
- Themolock KF-T 100 karıştırılırken belirtilen ölçüden fazla su ile karıştırılmamalıdır.
 
KULLANIM YERLERİ

Dış cephelerde özellikle ısı kaybına karşı yaşam alanlarının Thermolock Yelıtımlı Tesviye Teras Şapı ile yalıtılması, ortam ısısını etkilemesini önemli ölçüde engellemektedir. Bu etki neticesinde sadece içerideki hava ısıtılarak yada soğutularak, enerji kullanımında çok yüksek oranda tasarruf edileceği gibi iç ortamda kışın ısınma yazın ise serinleme çok daha hızlı sağlanacaktır. Yalıtımlı Tesviye Teras Şapı aynı zamanda su yalıtımınada zemin hazırlayacağından dolayı hem ısı hem su yalıtımını aynı malzemeyle çözmenize yardımcı olacaktır.

SIVANIN HAZIRLANIŞI

Bir torbaThermolock Yalıtımlı Tesviye Teras Şapı temiz bir kaba boşaltılır. Takriben 15 lt su ilave edilerek düşük devirli mikserle 6-7 dakika karıştırılır.

THERMOLOCK NASIL UYGULANIR?

25 kg. kraft torbalarda toz halinde tüketiciye sunulan Thermolock KF-T 100 teras şapı  15 lt su ilave edilerek temiz bir kaba boşaltılır. Düşlük devirli mikser ile 8- 10 dakika karıştırılır. Elde edilen şap harcı daha önceden anolarla teraziye alınan (akıntı meyilli verilen) table üzerine doldurulduktan sonra mastarlanır. Mastarlanan yüzey çelik şap malası ile tesviye edilir. Parapetler, bacalar gibi dikey yüzey bileşim yerleri pahlanır ve parapetlere  dikeyden 15 cm kadar thermolock uygulanır.